Yumuşak Ve Orta Sertlikteki Malzemeler İçin

Ahşap

Uddeholm Şerit Testere Bıçağı

Uddeholm İsveç Çeliği Şerit Testere Bıçağı

Sert Malzemeler İçin

Ahşap

Flaxback Şerit Testere

Karbon Çeliği Şerit Testere Bıçağı

Şerit Testere Bıçakları

Diş Ucu Sertleştirilmiş

Woodmizer Şerit Testere Bıçağı

Şerit Testere Bıçağı Seçimi

Şerit Testere Bıçağı uzunluğu , şerit testere makinenizin izin verdiği ebatlara göre değişiklik gösterebilir. Testere sepeti Türkiye'de ilk defa özel ebatlarda Şerit Testere Bıçakları alabilmenize imkan sağlar. Şerit Testere Bıçağınızın Ebatlarını bilmiyorsanız  Makina Seç Ürün Bul  bağlantısından makinanızı bularak ürün siparişinizi kolayca verebilirsiniz. Testere Sepeti Makinenize Uygun Şerit Boyutları bölümünden piyasada bulunan şerit testere makinelerini içeren bölümden bulabilirsiniz. 

Şerit testere bıçağı ne kadar geniş olursa o kadar da dengeli olur.

  • Düz Kesimler İçin : düz kesimler için şerit testere bıçağı genişliği arttıkça  düz kesim yapmak kolaylaşır.
1400 mm şerit uzunluğu olan  hobiciler düz kesim için min 10 mm Şerit Testere Bıçağı Tercih Etmelidir.
  • Kavisli Kesimler İçin : Kavisli Kesimler için Şerit Testere Bıçağının genişliği max 8 mm olmalıdır. Bu ebat küçüldükçe kavis yapma oranı artar. Dar kavisler için Karbon Çeliği Şerit testere bıçağı ürününde  bulunan 3 mm genişlikte Şerit Testere Bıçağı tercih edilebilir.
  • Pürüzsüz Kesim : Diş ararlığı sekmesine bakınız

Testere Sepeti 4 ana grupta kesme malzemelerini sunar.

  • Bimetall (HSS) : Metal ve türevi kesimleri için
  • Karbon Çeliği (Flexback ):  Ahşap -Plastik - Epoksi - Değerli Taş- Yumuşak Metaller
  • İsveç Çeliği (Uddeholm) : Ahşap kesimleri için. Uddeholm Çeliği Şerit Testere Bıçağı dünya çapında ahşap kesimleri için tercih edilen bir üründür.
  • Özel Alman Çeliği (Spezial) :  Ahşap kesimleri için kaliteli ve ekonomik çözümler sunar.

Kesici malzemesinin belirlenmesinde kesilecek malzemenin işlenebilirliği önemlidir.

Kesilecek malzemenin genişliği, diş hatvesinin seçiminde ki en önemli etkendir. Kesilecek malzeme ve seçilen şerit testere türü de doğru hatvenin tercih edilmesinde rol oynar. Kaba kesimler için diş hatvesi geniş şerit testere bıçakları tercih edilebilir. 

Hassas kesimler için diş hatvesi  sık  şerit testere bıçağı tercih edilmelidir..

Şerit Testere Bıçağı  diş hatveleri mm , Zpz, TPI olmak üzere üç farklı ölçü birimi ile ifade edilmektedir. mm ölçü birimi ile  diş hatveleri iki diş arası uzaklığı ifade eder. Zpz ve TPI ölçü birimleri ile 1 inc  (24 mm) başına düşen diş sayısını ifade edilir. 

Diş Hatvesi TPI / ZPZ Diş Hatvesi mm
3 8
4 6
6 4
8 3
14 1,7
24 1

Farklı  diş şekillerimizin, kesici malzemelerimiz ve şerit ölçülerimiz ile mükemmel kombinasyonu sayesinde, en yüksek kesme performansı sağlanmaktadır. Seçilen ürünlerin altına yerleştirmiş olduğumuz diş formu  doğru seçimi yapmanız için size yardımcı olacaktır.

Testere Sepeti  sunduğu özel ürünlerle; sizin özel ölçülerinize uygun hazırladığı şerit testere bıçaklarını son teknoloji CNC kaynak makineleri ile kaynaklandığını taahhüt eder. Özel ölçünüzü yukarıdaki alana mm cinsinden yazarak fiyat şerit testere bıçağının fiyatını anlık olarak  görebilirsiniz.

Örn. Şerit uzunluğu  1,4 metre olan şerit testere bıçağı için uzunluk alanına 1400 mm yazmanız gerekir.

Dilerseniz hazır ürünlerimizden kendi ölçünüzü sipariş ederek daha avantajlı olabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Şerit Testeremi Nasıl Satın Alabilirim

Şerit Testereler Nasıl Kaynak Ediliyor